Vyřešení TODO

This commit is contained in:
Emil Miler 2020-05-03 17:51:53 +02:00
parent 19a4fb198c
commit c7c97a7bd5
3 changed files with 3 additions and 3 deletions

View File

@ -20,7 +20,7 @@ Jako nejvhodnější generátor pro modelovou implementaci byl vybrán software
\section{Tvorba šablony}
Jak se uvádí v~dokumentaci\footnote{\url{https://www.getzola.org/documentation/content/overview/}}, Zola pracuje s~několika druhy stránek, primárně s~takzvanou \uv{sekcí} a \uv{stránkou}. Každá sekce může mít vlastní obsah, ovšem může obsahovat i další subsekce, díky čemuž lze dělit obsah do stromové struktury. Stránka slouží pouze k~předání obsahu a nikoliv k~dalšímu větvení struktury. Dá se tedy říci, že stránka reprezentuje list v~rámci stromovité struktury. Kořenem celého stromu je speciální sekce s~názvem \uv{index}. Každá tato část standardně využívá vlastní HTML šablonu, to není ovšem pravidlo a každá část větve může využívat jinou šablonu.\todo{Tahle věty není moc stylisticky hezká, ale nejsem si úplně jistej, co s~tim. Návrh: \uv{Pro každou část se obvykle používá vlastní HTML šablona, ovšem není to pravidlem a každá část větve může využívat šablonu jinou.}} To je užitečné například u~stránek s~různými druhy obsahu. V~rámci modelového webu zůstává druh obsahu stejný a není tedy třeba odchylovat se od standardní struktury.
Jak se uvádí v~dokumentaci\footnote{\url{https://www.getzola.org/documentation/content/overview/}}, Zola pracuje s~několika druhy stránek, primárně s~takzvanou \uv{sekcí} a \uv{stránkou}. Každá sekce může mít vlastní obsah, ovšem může obsahovat i další subsekce, díky čemuž lze dělit obsah do stromové struktury. Stránka slouží pouze k~předání obsahu a nikoliv k~dalšímu větvení struktury. Dá se tedy říci, že stránka reprezentuje list v~rámci stromovité struktury. Kořenem celého stromu je speciální sekce s~názvem \uv{index}. Pro každou část se obvykle používá vlastní HTML šablona, ovšem není to pravidlem a každá část větve může využívat šablonu jinou. To je užitečné například u~stránek s~různými druhy obsahu. V~rámci modelového webu zůstává druh obsahu stejný a není tedy třeba odchylovat se od standardní struktury.
Soubory se šablonami se nachází ve složce \texttt{templates/}, ve které generátor vždy očekává šablonu \texttt{index.html}. Ta se využívá jak k~vykreslení úvodní kořenové stránky, tak jako základ, který mohou ostatní šablony rozšiřovat. Tato kořenová šablona tedy obsahuje základní strukturu celé stránky, přičemž navazující šablony jen mění určité části obsahu a nedefinují celou strukturu znovu.

View File

@ -1,6 +1,6 @@
\chapter{Webová paradigmata}\label{kap:paradigmata}
Ve světě webových stránek se setkáváme se spoustou forem a paradigmat, která se hodí pro zpracování různých druhů informací. Neexistuje žádné formální zařazení druhů webových stránek do skupin, ovšem některé webové portály se pokouší určit základní druhy webů, které se na Internetu objevují. Na základě těchto portálů a jejich rozřazení do skupin\footnote{\url{http://www.xislegraphix.com/website-types.html}}\footnote{\url{https://www.hostgator.com/blog/popular-types-websites-create}}\footnote{\url{https://www.quora.com/What-are-the-different-types-of-websites}}\todo{Přesunout odkazy pod jednu položku.}, které jsou často mířené na specifický obsah, lze vytvořit čtyři základní paradigmata\todo{Říkáš 4, pak máš v~seznamu 5...}, do kterých lze tyto weby zařadit\todo{Paradigmata rozřazení webů budou z~definice k~tomu, aby se do nich zařadily. Víceméně máš v~jedný větě dvakrát to samý.}. Jsou jimi:
Ve světě webových stránek se setkáváme se spoustou forem a paradigmat, která se hodí pro zpracování různých druhů informací. Neexistuje žádné formální zařazení druhů webových stránek do skupin, ovšem některé webové portály se pokouší určit základní druhy webů, které se na Internetu objevují. Na základě těchto portálů a jejich rozřazení do skupin\footnote{\url{http://www.xislegraphix.com/website-types.html}}\footnote{\url{https://www.hostgator.com/blog/popular-types-websites-create}}\footnote{\url{https://www.quora.com/What-are-the-different-types-of-websites}}, které jsou často mířené na specifický obsah, lze vytvořit pět základních paradigmat. Jsou jimi:
\begin{itemize}
\item{Webová prezentace}
@ -16,7 +16,7 @@ V~této práci bylo ke každému z~paradigmat vybráno několik existujících g
Nejbližší původním webům z~dob vzniku WWW jsou webové prezentace, tedy stránky s~jednoduchým obsahem, které slouží k~předání informací čtenáři například formou článků. Do této skupiny lze zařadit portfolia, blog, online noviny a časopisy, firemní stránky, foto alba a podobně, a skvěle se hodí ke statickému generování obsahu.
Generátory pro tento typ webové stránky jsou univerzální, a lze je tedy aplikovat i na ostatní formy stránek. Většina existujících generátorů je zaměřena právě na toto paradigma, a lze\todo{Máš tam "a lze tedy" dvakrát těsně za sebou} si tedy z~čeho vybírat. Každým dnem vznikají nové implementace a svět statických generátorů se rapidně mění.
Generátory pro tento typ webové stránky jsou univerzální, a lze je tedy aplikovat i na ostatní formy stránek. Většina existujících generátorů je zaměřena právě na toto paradigma, a lze z~čeho vybírat. Každým dnem vznikají nové implementace a svět statických generátorů se rapidně mění.
\begin{longtable}[c]{|l|l|l|}
\caption{Vybrané generátory pro webové prezentace}

BIN
prace.pdf

Binary file not shown.